ISI POMPASI SİSTEMLERİ (TOPRAK, HAVA, SU KAYNAKLI)

Sürekli artan enerji maliyetleri ve değişen iklim koşulları sebebiyle herkes geleceğe dönük, bağımsız ve ucuz ısıtma teknolojilerine yönlenmektedir. Isı pompalı ısıtma sistemleri düşük kullanım maliyeti, petrol ve doğalgazdan bağımsız olması,ısıtma ve soğutma yapabilmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanması  gibi özellikleri ile çok tercih edilen sistemlerden olmaktadır. Enerjisini bütçenize, olanaklarınıza ve kullanım ortamlarınıza göre topraktan, havadan ve sudan alıp yazın serin, kışın sıcak evler oluşturan ısı pompalarıyla yaşamınızı kolaylaştıralım. Isı pompası sistemlerinin başlıca avantajları :

Soğutma, ısıtma ve sıcak su ihtiyaçlarını tek bir cihaz ile karşılayabildiği için diğer sistemlere göre düşük yatırım maliyeti gerektirir.

Enerji verimliliği yüksektir.  Diğer sistemlere göre, aylık işletme maliyeti oldukça daha düşüktür ve %75’e varan tasarruf sağlar.

Kurulumu kolaydır.  Havalandırma, baca ve yakıt tankı ihtiyacı yoktur.  Mevcut binalara kolayca adapte edilebilir.

Yıllık bakım maliyetleri oldukça düşüktür.

Güvenlidir.  Sistemde gaz veya sıvı yakıt kaçağı ve yangın riski yoktur.  Deprem anında sistemde tehlike arz edebilecek herhangi bir şey yoktur.